Wizjer w drzwiach wejściowych domu pozwala dostrzec, kto się za nimi znajduje. W ten sposób można zapewnić sobie pewien poziom bezpieczeństwa. Nie zawsze jednak jest to dla nas satysfakcjonujące rozwiązanie. Tradycyjne wizjery pozostawiają wiele do życzenia, a jak przedstawiają się zalety elektronicznego odpowiednika?

Wizjer elektroniczny drzwiowy – droższe, ale zaawansowane rozwiązanie

Chcąc zapewnić bezpieczeństwo sobie, jak i swojemu domowi, chętnie stawiamy na nowoczesne rozwiązania. I tu swoje zastosowanie znajduje wizjer elektroniczny, który zdecydowanie jest wart wyższej ceny. Wiele różni go od tradycyjnego „judasza”, ale to pozytywy sprawiające, że można czuć się znacznie bardziej komfortowo we własnym domu.

Jakie są rodzaje wizjerów elektronicznych? Żeby zrozumieć ich sposób działania, trzeba skierować swój wzrok ku konstrukcji. Takie wizjery nie są montowane w drzwiach, za to składają się niejako z dwóch części. Jedna z nich zostaje ulokowana na zewnątrz domu, natomiast wewnątrz pojawia się ekran, na którym widoczne jest to, co dzieje się w okolicach drzwi wejściowych.

Wizjery elektroniczne mogą przez cały czas pokazywać na ekranie obraz. Innym rozwiązaniem są te, które włączają się dopiero w momencie naciśnięcia na dzwonek. To jednak sposób użytkowania nie do końca bezpieczny, bowiem osoby niepożądane z pewnością nie będą dawały znać o swojej obecności poprzez naciskanie dzwonka. Z tego względu na rynku pojawiają się wizjery elektroniczne wyposażone w fotokomórki. Gdy ktoś pojawia się w pobliżu drzwi, na ekranie już widać obraz.

Łatwe użytkowanie dla domowników i lepsza jakość obrazu

Wizjer elektroniczny wyposażony w ekran LCD lub LED, to znacznie lepsza jakość obrazu niż w przypadku wizjerów tradycyjnych. Można również liczyć na szeroki kąt widzenia. Dzieci, które nie dosięgają do klasycznego wizjera drzwiowego, w przypadku elektronicznego dostrzegają bez problemu obraz na ekranie. Atutem jest również działanie na baterie (w przypadku wyboru takiego modelu), a to pozwala wyeliminować trudności z przygotowaniem okablowania.

Na bezpieczeństwie domu i domowników nie można oszczędzać, a wizjer elektroniczny to i tak niewielki wydatek w stosunku do możliwości, jakie oferuje.