Biorąc ślub nikt nie myśli o ewentualnym rozwodzie. Większość par pobiera się z miłości, a więc nie rozważają wprowadzenia rozdzielności majątkowej, ani innych podobnych kwestii, które później stanowią problem w obliczu rozpraw rozwodowych. Zazwyczaj konieczna jest pomoc prawnika, który zajmuje się sprawiedliwym podziałem majątku, czy też opieką nad dziećmi. Jaki jest koszt takiego rozwoju?

Rozwój w trakcie jednej rozprawy

Pomoc w sprawach rozwodowych oferuje z pewnością każdy prawnik Kraków to jedno z większych miast Polski, w których można znaleźć wiele kancelarii specjalizujących się w takiej pomocy prawnej. Dzisiaj rozwodzi się coraz więcej par i to coraz krócej po ślubie. Jest to główne źródło dochodu dla większości kancelarii adwokackich Kraków i inne miasta to miejsca, w których bez trudu można nawiązać współpracę z dobrym prawnikiem, który często gwarantuje wygraną w sprawie.

Jeżeli para nie chce robić sobie wzajemnie problemów, wówczas zdarza się, że wystarczy jedna rozprawa, aby uzyskać rozwód. Niekiedy nie jest nawet potrzebny prawnik Kraków to miejsce, gdzie odbywa się wiele takich spraw rozwodowych, które kończą się już na jednym spotkaniu w sądzie. Wówczas koszty dla małżonków są znikome. Konieczne jest jedynie opłacenie wniesienia pozwu oraz kosztów sądowych. Jeżeli w sprawie pomagała kancelaria, z pewnością i ona wystawi odpowiedni rachunek.

Skomplikowany rozwód z orzeczeniem o winie

Niestety, większość rozwodów to dość skomplikowane sprawy. Jeżeli małżonkowie mają do podziału cały swój wieloletni majątek lub nie mogą porozumieć się w kwestii wychowywania i opieki nad dziećmi, wówczas zachodzi konieczność przeprowadzenia kilku rozpraw, z udziałem świadków, biegłych i psychologa. Często włączane są również dzieci i inni członkowie rodziny. Wówczas koszty rozwodu znacznie rosną. Trzeba pamiętać nie tylko o kosztach usług prawnika, który liczy każdy wysłany list, ale również o kosztach sądowych, które rosną z każdą kolejną rozprawą. Niekiedy opłaca się więc dogada z byłym małżonkiem.