Zakup nowego auta to sprawa na, którą nie każdego stać. W związku z tym, najczęściej kupowane są samochody używane. Nie zawsze poprzedni właściciel dbał o nie, jakbyśmy robili to sami i bardzo często chcąc mieć niezbędną dla siebie czystość, ład i porządek, należy samemu o to zadbać. Jest kilka sposobów, które sprawią, iż używane auto będzie niczym nowe. Odpowiednie metody czyszczenia oraz chlapacze Subaru Impreza sprawią, iż nie tylko ten model będzie błyszczeć jak nowy.

Chlapacze – istotna część, która ochroni przed brudem

Bardzo często chlapacze są częścią, na którą wiele osób zupełnie nie zwraca uwagi. A to przecież one chronią nasz samochód przed pryskającym spod kół błotem czy brudnym śniegiem. Ich zakup nie należy do najdroższych, a pozwala zaoszczędzić wiele pieniędzy, dzięki ograniczeniu wizyt na myjni samochodowej. Chlapacze Subaru Impreza nie są uniwersalnym modelem, ale są przykładem dobrej jakości części, która w pełni spełnia swoją funkcję.

Przyjemny zapach we wnętrzu auta

Dla wielu przyjemny zapach w aucie jest możliwy jedynie za sprawą specjalnych odświeżaczy powietrza. Jednak nie każdy lubi ich uniwersalne zapachy. Sprawdzonym i zalecanym rozwiązaniem jest zakup ulubionego olejku eterycznego ( pomarańczowy, rozmarynowy, świerkowy) i namoczenie w nim kawałku materiału. Taki niewielki element potrafi utrzymać zapach w aucie przez kilka tygodni.

 Sposób na brudne okna

Oprócz odpowiedniego płynu do spryskiwaczy i prawidłowo działających wycieraczek, zaleca się raz na jakiś czas samemu umyć szyby samochodu. Niestety nie jest to prosta sprawa, a nie każdy płyn do spryskiwaczy daje zadowalające efekty. Sprawdzoną metodą jest zrobienie własnej mikstury z 4szklanek wody, 3 szklanek wódki i dwóch łyżeczek płynu do naczyń. A do samego czyszczenia niezbędne będą mocna gąbka i szmatka.

Nasączone chusteczki do samochodu

Chusteczki do samochodu, które są nasączone w specjalnym płynie umożliwiają utrzymanie porządku w aucie przez dłuższy czas. Przeznaczone są do posprzątania całego kokpitu, a starcie kurzu nie sprawi żadnego problemu. Dużą ich zaleta jest to, iż nie wymagają wsparcia innych nabłyszczaczy i zawsze są pod ręką.

Sposób na zabrudzoną skórzaną tapicerkę

na rynku są dostępne najróżniejsze środki przeznaczone do czyszczenia tapicerek. Jednak jest jedna metoda, która sprawia, że ich zakup nie będzie w ogóle konieczny. Wystarczy użyć gąbki, ciepłej wody i szarego mydła.