Podróże z przyczepą kempingową noszą znamiona przygód. To zupełnie inny sposób na zwiedzanie świata, nowe możliwości i mniejsze uzależnienie od miejsca, ludzi, otoczenia. Na wyposażaniu takiej przyczepy musi znaleźć się sporo elementów. A co z przedsionkiem?

Przedsionek do przyczepy kempingowej – wygodnie i modnie

Przedsionek do przyczepy kempingowej nie należy do obowiązkowych elementów wyposażenia. Warto jednak zainwestować w taki artykuł, ponieważ dzięki niemu można odgrodzić się od otoczenia. Stworzyć prywatną przestrzeń wokół przyczepy zapewniając wszystkim uczestnikom wyjazdu, nieco więcej intymności. Z walorów praktycznych wymienia się oczywiście skuteczną ochronę przed promieniami słońca. Jest to szczególnie ważne, gdy planujemy wycieczkę w gorące rejony, bo przecież trudno wyobrazić sobie nieustanne narażanie siebie na palące słońce.

Przedsionek do przyczepy kempingowej powinien być przede wszystkim dopasowany do długości profilu przyczepy. Pomiaru można dokonać samodzielnie, ale dla pewności warto poradzić się sprzedawcy, podając również model przyczepy. To owocuje doborem precyzyjnie dopasowanego przedsionka, co z kolei wpływa na wygodę użytkowania, ale i bezpieczeństwo.

Różne rodzaje przedsionków do przyczep

Pośród przedsionków do przyczep kempingowych można znaleźć te, które mają postać markizy stanowiącej jedynie rozkładane zadaszenie. Częściej stawia się na przedsionki posiadające dach oraz ścianki. Najrzadziej obecnie spotykane są przedsionki wyposażone we wszystkie ściany. Taką konstrukcję potrzeba dopasować nie tylko do przyczepy, ale i własnych potrzeb.

Nie bez znaczenia pozostają materiały, z jakiej wykonany jest przedsionek do przyczepy kempingowej. Aluminiowy stelaż jest lekki i trwalszy, za to jego elementy łączące powinny być stalowe, dla zwiększenia wytrzymałości. Jeszcze lżejszy jest plastik, jednak łatwiej ulega uszkodzeniom. Z kolei materiały stanowiące pokrycie przedsionka, muszą być odporne na działanie czynników zewnętrznych. Całość zaś nie powinna sprawiać problemów podczas rozkładania i składania. Przy przemyślanym wyborze i dobrze dokonanych pomiarach, z powodzeniem można znaleźć przedsionek do przyczepy kempingowej, który spełni wszystkie stawiane przed nim oczekiwania.