Krety nie zjadają roślin ogrodowych, a nawet korzeni trawy, jedynie kupki ziemi znalezione na podwórku mogą być prawdziwą uciążliwością, która sprawia że człowiek zaczyna się zastanawiając jak pozbyć się kreta.

Uszkodzenia w ogrodzie spowodowane przez krety nie są nieestetyczne, ale z drugiej strony zrozumiałe jest, dlaczego tak wielu właścicieli domów chce się pozbyć tych zwierzątek. Ciągłe uklepywanie gleby pozostawionej przez krety może być niemalże syzyfową pracą. Jednak teraz, kiedy wiesz, że kret nie zaszkodzi Twojemu ogrodowi czy też trawie, możesz być skłonny do tego, by po prostu pozwolić mu wędrować po swojej posiadłości – tak, jak to czyni wielu ogrodników. Ale jeśli nadal chcesz dowiedzieć się, jak pozbyć się kreta – oto kilka wskazówek, które mogą Ci w tym pomóc.

Jak pozbyć się kreta za pomocą odstraszaczy?

Twoja pierwsza linia obrony przeciwko kretom powinna przybrać formę odstraszacza. Istnieją różne rodzaje produktów odstraszających krety, które mogą być stosowane przy podejmowaniu decyzji o pozbyciu się ich z ogrodu.

Jednym z nich jest granulowany odstraszacz kretów. Jest to nic innego jak produkty ziarniste, które są rozprowadzane na powierzchni gleby ręcznie lub za pomocą specjalnego urządzenia. Wyprodukowane z oleju rycynowego i innych składników środki odstraszające, tworzą niepożądane środowisko dla kretów, dzięki połączeniu zapachów i smaku. Używane zgodnie z instrukcją pakowania, nie trują ani nie zabijają tych zwierząt, ale raczej zmuszają je do opuszczenia danego obszaru.
Płynny środek odstraszający – to druga opcja. Możesz więc użyć płynnego środka odstraszającego krety na bazie oleju rycynowego, aby pozbyć się kretów. Może się nawet okazać, że tańsze jest zmieszanie własnych środków odstraszających i że płyny jest łatwiej rozprzestrzeniać niż produkty ziarniste. Po prostu podłącz pojemnik z środkiem do węża ogrodowego i spryskaj obszar.

Teraz już nie powinieneś mieć problemu z tymi uroczymi zwierzętami, a równocześnie masz pewność, że im nie zaszkodzisz.