Bycie modelką to marzenie wielu dziewczynek i młodych kobiet, jednak trzeba mieć ku temu odpowiednie predyspozycje, zawziętość w dążeniu do celu oraz odrobinę szczęścia. O czym należy pamiętać w pierwszej kolejności i jak wkroczyć do świata mody?

Pierwsze kroki stawiane przez przyszłą modelkę

Aby zostać modelką należy w pierwszej kolejności znaleźć właściwą agencję. Należy podpisać z nią kontrakt, dzięki czemu agencja zobowiązuje się reprezentować kobiety, które pozują do zdjęć na całym świecie oraz chodzą po wybiegach. Współpraca z innymi krajami bardzo się opłaca, gdyż daje to możliwość bezustannego podróżowania po świecie w celu pracy z różnymi projektantami, poznawanie ciekawych ludzi oraz zyskiwanie uzyskanie światowej sławy.

Jeszcze zanim agencja zdecyduje się podpisać umowę, należy umówić się na pierwsze spotkanie. Trzeba się do niego odpowiednio przygotować i pamiętać o ważnych zasadach. Przede wszystkim zero makijażu. Naturalny wygląd – to tego oczekuje agencja modelek Łódź to miasto, z którego pochodzi wiele znanych modelek, których kariera nabrała tempa nie tylko w naszym kraju, ale również poza jego granicami. Z kolei, kiedy mowa o ubraniu najlepiej sprawdzi się biały top bez żadnych dodatków i zdobień oraz spodnie podkreślające kształty. Nie trzeba mieć na nogach szpilek, naturalność jest teraz w cenie, dlatego sztuczne pozy, wystudiowane zagrania i odpowiedzi nie spotkają się z entuzjazmem osób, które od lat pracują w branży fashion i dokładnie wiedzą czego szukają. Jeśli podróż do konkretnej agencji wiąże się z dużymi kosztami, można podesłać im zdjęcia, które znajdują się w portfolio. Jedno z nich powinno być zrobione na wprost, inne z profilu plus cała sylwetka zarówno z tyłu, jak i z przodu. Mają być naturalne, bez makijaży oraz flesza. Modelka powinna pozować na białej ścianie w dziennym świetle.

Jeśli agencja wykaże się zainteresowaniem i pragnie rozpocząć współpracę, należy nauczyć się perfekcyjnego chodzenia na szpilkach. To bardzo ważna cecha każdej modelki, która na wybiegu musi stawiać pewne kroki. Rozpoczęcie prawdziwej pracy z projektantami oraz fotografami zajmuje dużo czasu, dlatego nauka również może przebiegać stopniowo, co daje nieco komfortu psychicznego i zmniejsza presję. Nie ma jednak kursów chodzenia przeznaczonych dla przyszłych modelek, nauka odbywa się we własnym zakresie.

Początkowe trudy są tego warte

Praca modelki jest bardzo wymagająca, przede wszystkim na początku. Wymaga siły oraz determinacji kobiety, która pragnie chodzić po wybiegu i zarabiać w trakcie pozowania do zdjęć. Modeling wiąże się z setkami castingów, które w większości kończą się rozczarowaniem. Taka jest brutalna rzeczywistość świata mody i należy mieć tego świadomość od samego początku. Konkurencja jest ogromna, dlatego w wielu przypadkach rozkręcenie kariery następuje dopiero po upływie kilku lat. Każda decyzja projektanta powinna być przyjmowana spokojnie, należy słuchać i uczyć się na błędach, a także wyciągać lekcje z kolejnych castingów.

Mimo iż castingów będzie bardzo wiele, każdy z nich należy traktować indywidualnie. Warto więc zapoznać się ze zdjęciami, które wychodzą spod ręki profesjonalistów oraz poznać imiona osób, które się tam przewijają. Ułatwi to funkcjonowanie i jednocześnie wywoła dobre wrażenie – taka modelka zostanie zapamiętana. Praca modelki to nie tylko wdzięczenie się do aparatu, gdyż projektanci wymagają naturalnych, dziewczęcych, czy futurystycznych zdjęć, które różnią się w zależności od wymagań i upodobań projektanta.

W pracy modelki ogromną rolę odgrywają rodzice i oferowane przez nich wsparcie. To szczególnie ważne, gdyż kwestie finansowe i brak zarobków szczególnie na początku może okazać się sporym problemem. Z kolei każda podpisywana umowa powinna być dokładnie przeanalizowana, aby nie popełnić błędów i nie uwikłać się w długoterminowe kontrakty. W ciągu roku wiele może się zmienić, dlatego nie należy zamykać się na inne opcje.