Najlepsze kwiaty wiszące na balkon to te, które są łatwe i elastyczne w uprawie i pięknie wyglądają. Jeśli więc zastanawiasz się jakie kwiaty na balkon przede wszystkim wiedz, że masz w czym wybierać – możesz je uprawiać w dowolnym miejscu na balkonie – wiszących lub wszelkich innych doniczkach bez żadnych trudności

Jakie kwiaty na balkon wybrać?

Mimo wszystko są jednak kwiaty, które są najłatwiejsze do uprawy w małych przestrzeniach, takich jak balkon aniżeli inne. Dowiedz się konieczne, które z nich są odpowiednie dla Ciebie, a będziesz cieszyć się balkonem skąpanym w kwiatach przez cały sezon!

Petunie

Petunie są jednymi z najczęściej wybieranych kwiatów na balkon. Kwitną obficie, cieszą oczy wykwintnymi kolorowymi kwiatami, które rozsiewają łagodny zapach w nocy. Ponadto, petunie rosną bardzo szybko. Ich kwiaty mogą być purpurowe, różowe, fioletowe, czerwone lub białe. Bardzo im dobrze w wiszących doniczkach, a jeśli chodzi o warunki wzrostu to lubią słońce i nawóz, natomiast nadmierne podlewanie jest dla nich szkodliwe.

Pelargonia

Znakomite kwiaty, idealnie nadające się do warunków na balkonie. Mają przyjemny zapach i są niezwykle łatwe w uprawie. Ale pamiętaj, że pelargonia potrzebuje dużo światła słonecznego i wody. Jeśli jej to zapewnisz będziesz czerpać wiele estetycznych korzyści z wielokolorowych kwiatów, szczególnie popularne są te w odcieniach: różowym, czerwonym, fioletowym lub białym. Dostępne są różne odmiany pelargonii, zarówno jednoroczne jak i wieloletnie.

Begonie

Begonie mają nie tylko piękne kwiaty w kolorach: czerwonym, różowym, pomarańczowym, białym, a nawet złocistym, ale również mają grube ulistnienie w kształcie serca, które wygląda świetnie – nawet bez kwiatów. Jeśli zastanawiasz się jakie kwiaty na balkon zacieniony – będą one najlepszą z możliwych opcji. Begonie można również hodować w wiszących doniczkach. Jeśli chodzi o ich główne wymagania, dzięki którym będą się dobrze rozwijać to jest to przede wszystkim wilgotna i żyzna gleba.

Oczywiście to tylko przykłady, kwiatów nadających się na balkon jest o wiele więcej.