Rzęsy, choć to przecież tak drobna część naszego ciała – ledwie kilkadziesiąt włosków nad oczami, są w pewnym sensie tajną bronią kobiet. Ileż to razy zdarza się nam skromnie spuszczać oczy, albo zalotnie trzepotać rzęsami. Żeby jednak miało to odpowiedni efekt, rzęsy muszą być odpowiednio podkreślone! Niektóre kobiety i dziewczęta są szczęśliwymi posiadaczkami długich, ładnych rzęs. Jeśli jednak nie należysz do tej grupy szczęśliwców, nie załamuj się! Twoje rzęsy też mogą robić wrażenie!

Musisz tylko odpowiednio dobrać tusz do rzęs oraz zaprzyjaźnić się ze szczoteczką do rzęs, a także zalotką. Tak! Chociaż wielu osobom zalotka wydaje się straszna, a panowie wręcz się jej boją, to jednak jest to sprawdzony sposób na podkręcenie rzęs, używany przez kobiety już od lat.

Istnieje jednak pewien problem. Właśnie wybór maskary. Ich wybór jest na rynku tak szeroki, że trudno wybrać idealną dla siebie. Tym bardziej, że dobra marka nie jest gwarancją udanego zakupu. Rimmel czy Loreal, Max Factor – są to dobre firmy kosmetyczne i produkowane przez nie tusze do rzęsy czy maskary mogą być nawet dobrej jakości, jednak źle dobranego do rzęs, mogą nie dać żadnego efektu. Nie da się jednak zaprzeczyć, że lepsza firma i stosunkowo wyższa cena powinna być gwarantem, że tusz nie będzie się sklejał. Nie jest jednak konieczne wydawanie wielkich sum na tusz. Czasem taki, który będzie dla Ciebie odpowiedni kupisz za kilkanaście złotych w drogerii. Wybierać należy pod kątem tego jakie posiada się rzęsy i co się chce osiągnąć. Jeśli masz rzęsy długie i chcesz je pogrubić wybieraj maskary powiększające objętość. Jest to także dobra opcja, kiedy masz cienkie, drobne rzęsy – tego typu maskary nie tylko pogrubią twoje rzęsy, ale też sprawią, że będą one zdawać się gęstsze. Warto też zastanowić się nad opcją tuszu wodoodpornego.

Jeśli już wybrałaś odpowiedni tusz i go nałożyłaś, jeśli to konieczne rozczesz rzęsy, tym bardziej kiedy niektóre się skleiły. Dobra szczoteczka wywija także rzęsy do góry, jednak efekt ten możesz osiągnąć przede wszystkim zalotką. Pamiętaj jednak, że tej używa się zawsze przed nałożeniem tuszu. Aby jeszcze wzmocnić efekt podkręconych rzęs dobrze jest zalotkę ogrzać – np. pocierając dłońmi, albo nawet przez kilka sekund suszarką.