Dłonie bardzo wiele mówią o kobiecie. Nawet jeśli będzie ubrana elegancko, pięknie wymalowana, wyfryzowana, a będzie miała niedoczyszczone dłonie, suche poprzecierane niczym mężczyzna po ciężkiej pracy fizycznie, może niestety nie zrobić dobrego wrażenia. Z pewnością nie wszyscy, ale wielu mężczyzn zwraca uwagę na dłonie kobiecie, uważając je na równi z biustem czy zgrabnymi nogami za atrybut kobiecości. Wielu też przyznaje, że odpychają ich kobiecie paznokcie. Trzeba jednak przyznać, że wśród panów i chłopców, którzy przyznają, że paznokcie ich odpychają są dwie grupy. Ci pierwsi zwracają uwagę na paznokcie nierówne, obgryzione, podłamywane – w ogóle nie zadbane. Oczywiście zupełnie skreśla się kobietę, która ma brud pod paznokciami. I trudno się dziwić. Przecież kobiety też twierdzą, że głównym powodem, dla którego nawet przystojny chłopak je odpycha jest fakt, że jest brudny. Również płeć męska zwraca na to uwagę. Drugą grupę stanowią mężczyźni i chłopcy, którzy twierdzą, że odpychają ich długie sztuczne paznokcie – tzw. tipsy. Są to szczególnie ci, którzy preferują naturalną urodę u kobiet, a długaśne tipsy kojarzą im się ze szponami.

Jak więc dogodzić jednym i drugim? Jeśli rzeczywiście lubisz tipsy, albo masz na tyle nieładny kształt płytek, słabe paznokcie, że twój oryginalne wyglądają nie najładniej poproś manikiurzystkę, by zrobiła Ci subtelne paznokietki – krótkie, wyglądające dość naturalnie. Subtelnym rozwiązaniem jest np. french manicure. W takim przypadku paznokcie wyglądają bardzo estetycznie, ale jednocześnie nie są przesadzone, zostaje podkreślona naturalna uroda płytek.

Jeśli zaś masz słabe paznokcie, najpierw pomyśl o ich wzmocnieniu. Nie trzeba wcale jakichś drogich specyfików, by sprawić, aby paznokcie wyglądały dużo lepiej. Wystarczy sok z cytryny, w którym należy przez kilka minut zamaczać dłoń. W ten sposób po kilku takich kuracjach powinny zniknąć przebarwienia, a także sama płytka powinna się wzmocnić. Będzie twardsza i z pewnością nie będzie się rozdwajać i pękać. Wtedy zapuszczenie długich paznokcie będzie o wiele prostsze. W tym roku panuje taki trend, by dobierać kolor lakieru do odzieży (np. bardzo modny jest kolor miętowy albo fioletowy), a także drobne motywy zdobnicze, np.. ,,wydrapane” wzorki na płytce żelowej.

Hitem stał się też ostatnio manicure hybrydowy. Polega to na nałożeniu specjalnego lakieru, który jest o wiele bardziej wytrzymały niż tradycyjny (lakier nie odpryskuje nawet przez 2-3 tygodnie pomimo wykonywania różnych prac domowych), a następnie utwardzany za pomocą lampy UV tak samo jak tipsy. Właśnie dlatego nazywa się go hybrydowym, gdyż tak jak w metodzie tradycyjnej nakłada się lakier na płytkę paznokcia, ale stosuje się utwardzenie lampowe. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że kolor jest intensywny i nie trzeba malować paznokcie co dwa – trzy dni. Jeśli posiada się lampę UV (można taką kupić za kilkaset złotych do samodzielnego utrwalania manicure) można takie zdobienie paznokci wykonać samodzielnie w zaciszu własnego domu.