Biżuteria odgrywa ważną rolę w życiu każdej kobiety, dlatego stylowych dodatków nie może zabraknąć również w trakcie jej ślubu. Wybór odpowiednich kolczyków i łańcuszka to duże wyzwanie. Jednak dobry sklep z biżuterią pozwoli znaleźć idealny komplet. Na co zwrócić uwagę?

Jak wybrać idealną biżuterię na ślub?

Ślub jak z bajki to marzenie każdej kobiety. Wybiera wtedy piękną kreację, a cały sztab zatrudnionych osób wykonuje perfekcyjny makijaż, fryzurę i manicure. Z kolei sklep z biżuterią zapewnia idealne dodatki, które sprawią, że panna młoda wygląda jak księżniczka. Bez dobrze dobranej biżuterii stylizacja nie będzie kompletna, dlatego warto wybrać ulubiony kruszec oraz materiał i cieszyć się atrakcyjnym wyglądem i doskonałym samopoczuciem.

Wybierana biżuteria musi pasować do urody panny młodej. Dodatki dobiera się na podstawie kształtu twarzy, koloru włosów oraz karnacji. Dla nieco okrąglejszych pań nie sprawdzą się kolczyki kółka oraz wisiorki na krótkim łańcuszki, gdyż skracają szyję oraz dodają kilogramów. Pociągła twarz nie prezentuje się zbyt dobrze z długimi, wiszącymi kolczykami – szyja będzie wyglądać śmieszne. Skoro masz świadomość, że źle dobrana biżuteria jest w stanie zniszczyć całą stylizację, przekonaj się jak ją dobrać.

Sprawdzone porady w doborze biżuterii

Sklep z biżuterią oferuje różnorodne dodatki, dlatego pracownicy powinni pomóc w doborze odpowiedniego modelu. W trakcie zakupu biżuterii trzeba zwrócić uwagę na kolor sukienki. Srebro świetnie komponuje się z bielą, a z kolei beże i ecru fantastycznie wyglądają ze złotem. Srebro i białe złoto cieszą się największą popularnością, gdyż panny młode w swoim wielkim dniu zdecydowanie preferują biel.

Kiedy kreacja jest skromna i dopasowana dodatki również nie powinny zaburzać całej kompozycji. Najlepiej, jeśli są gustowne, ale nie wysuwają się na pierwszy plan. Srebrne wisiorki na łańcuszku razem z bransoletką do kompletu to połączenie, które zawsze wygląda dobrze. Z kolei pierścionki i kolczyki mogą zwracać większą uwagę. Nie warto przesadzać z ozdobami, gdyż to piękna sukienka powinna dominować i skupiać uwagę, a dodatki stanowić jej gustowne uzupełnienie.

Dodajmy jeszcze, że suknie o balowym kroju wzbogacone w koronkowe aplikacje i kryształy świetnie wyglądają z odważną, przyciągającą wzrok biżuterią. Panna młoda może zaszaleć i na pewno będzie wyglądać atrakcyjnie. Całość zaprezentuje się nie tylko spójnie, ale wywoła zachwyt u każdego gościa.