Chcąc zadbać o to, żeby nasza marka była rozpoznawalna, bardzo ważne jest, żeby zadbać o to, w jaki sposób ją reklamujemy. W dzisiejszych czasach jest ważne, jaką strategię marketingową przyjmiemy. Pomimo wielu utrudnień, nie możemy sobie pozwolić na to, żeby nasza marka była mniej rozpoznawalna.

Jaką strategię marketingową warto przyjąć?

W zależności od tego, w jakiej dziedzinie działamy, może się okazać, że powinniśmy podchodzić do marketingu całkowicie inaczej. Jeśli nasz produkt jest np. programem komputerowym, to nie będzie żadnego problemu z tym, żeby reklamować go całkowicie przez internet. Jednak sytuacja wygląda inaczej w wypadku, gdy nasz produkt jest czymś, co trzeba zaprezentować. Może tak być np. w wypadku perfum, które lepiej jest reklamować w sposób bezpośredni. Jednak w czasach covid, bardzo ciężko jest zorganizować jakiegokolwiek rodzaju konferencję, na której moglibyśmy reklamować nasz produkt. Na szczęście, wciąż pozostają galerie handlowe, które dzięki temu, że są otwarte, pozwalają na tego typu działanie marketingowe. Jedyne co będziemy musieli zrobić w takim wypadku, to wynająć stanowisko, a następnie wynająć także hostessy, które będą potem pokazywać klientom nasz nowy produkt. Jeśli jednak chodzi o hostessy, to nie jest to problem, w dzisiejszych czasach jest to bardzo popularna praca, przez co funkcjonuje wiele agencji. Wystarczy, że w wyszukiwarce google albo innej wpiszemy “agencja hostess Łódź” czy też inne miasto i na pewno znajdziemy taką agencję. W wypadku jednak produktów, które nie wymagają od nas fizycznej prezentacji, nie warto jest podejmować takich działań marketingowych. Bardzo skuteczne są reklamy google ads albo facebook, które na pewno pomogą nam zadbać o to, żeby nasz produkt był rozpoznawalny i chętnie kupowany.

Jakiego rodzaju reklama nabrała na znaczeniu w czasach covida?

Musimy tutaj przede wszystkim zacząć znaczenie reklam internetowych jak google ads. Poprzez pandemię, bardzo dużo ludzi korzysta więcej z internetu, przez co też reklamy w internecie tworzone docierają do bardzo dużej ilości odbiorców. Nie inaczej jest z reklamami za pośrednictwem różnego rodzaju youtuberów, którzy nabrali bardzo na popularności właśnie dzięki pandemii. Jeśli nasz produkt nadaje się do reklamy, poprzez jakiego youtubera, to powinniśmy skorzystać z tej okazji. Starajmy się nie ograniczać jednak tylko do jednego rodzaju reklam i korzystajmy z jak największej ilości strategii marketingowych.