Gładka, promienna cera bez jakichkolwiek niedoskonałości to marzenie niejednej kobiety. Często jednak stosowanie zwykłych kremów i maseczek nie przynosi pożądanych efektów. Warto zatem codzienną pielęgnację wzbogacić o peelingi, dzięki którym znacznie poprawi się nie tylko stan skóry, ale również przyswajanie przez nią innych kosmetyków.
Co to jest peeling?
Peeling twarzy to zabieg polegający na usuwaniu martwych komórek naskórka oraz różnego rodzaju defektów, takich jak na przykład przebarwienia. Wpływa on nie tylko na rogową warstwę naskórka, ale również na jego głębsze warstwy, dzięki czemu, po jego wykonaniu skóra jest znacznie gładsza i miękka w dotyku. Ponadto, podczas tego rodzaju zabiegów, znacznie poprawia się ukrwienie naskórka, przez co inne kosmetyki, takie jak kremy czy maski, o wiele lepiej się wchłaniają, a skóra maksymalnie wykorzystuje ich właściwości. Peeling twarzy wykonywany regularnie, w znacznym stopniu wspiera regenerację naskórka, przez co proces naturalnej odbudowy zostaje znacznie przyspieszony.
Jakie są rodzaje peelingów?
Każdy rodzaj cery potrzebuje innego rodzaju pielęgnacji, która powinna optymalnie spełniać ich potrzeby. Twarz wymaga szczególnej ostrożności przy doborze kosmetyków, dlatego zanim wybierzemy peeling do twarzy warto najpierw zorientować się, który będzie dla nas najbardziej odpowiedni.
- Peeling drobnoziarnisty – dzięki zawartych w nim małym drobinkom, doskonale ściera martwy naskórek. Może być stosowany i świetnie się sprawdzi w przypadku każdego rodzaju cery. Szczególnie jest jednak polecany do skóry tłustej, normalnej i mieszanej. Jest rodzajem peelingu cieszącym się największą popularnością.
- Peeling gruboziarnisty – najczęściej składa się z grubo mielonych skorupek owoców bądź pestek, a także z kryształków soli lub cukru. Nie powinien być stosowany na delikatną skórę twarzy, ale świetnie sprawdzi się na innych częściach ciała (uda, brzuch).
- Peeling enzymatyczny – pozbawiony jest drobinek złuszczających, przez co bardzo łagodnie działa na skórę. Polecany jest szczególnie osobom z cerą wrażliwą, naczynkową lub trądzikową. Efekty jego działania najczęściej są widoczne dopiero kilka dni po zastosowaniu.
Peeling twarzy – główne zalety
Peeling twarzy działa na naszą cerę przede wszystkim oczyszczająco. Usunięcie martwego naskórka sprawia, że skóra twarzy wygląda świeżo i młodo. Zabieg ten pobudza ją również do tworzenia elastyny i kolagenu, a także do szybszej regeneracji i odbudowy. Dzięki temu, cera wygląda na gładszą, jest pozbawiona przebarwień i o wiele łatwiej wchłania kremy. Stosowanie drogich maseczek i kremów bez uprzedniego oczyszczenia skóry nie ma sensu, gdyż zawarte w nich składniki nie mają szans na przedostanie się przez warstwę martwego naskórka. Warto zatem kilka razy w tygodniu poświęcić nieco więcej czasu na uzupełnienie codziennej pielęgnacji o peeling twarzy.