Blacha modułowa to pokrycie dachowe w postaci niewielkich w rozmiarach arkuszy blachy, które w ostatnich latach dość bardzo zyskało swoją popularność. Wszystko dzięki jej niezastąpionym właściwością i łatwości w montażu. Bez problemu można dociąć ją do potrzebnego wymiaru oraz jest to możliwe nawet na placu budowy. Czym jeszcze zaskakuje ten rodzaj blachodachówki?

Blachodachówka modułowa — ogólna charakterystyka

Blacha modułowa to tak naprawdę blachodachówka złożona z wielu modułów. Jest ona lekkim materiałem, produkowanym z cienkiej blachy w formie arkuszy, przeważnie o wymiarze 72 cm szerokości i 112 cm długości. Jej wyjątkowe parametry sprawiają, że nie stanowi ona dużego obciążenia oraz nie absorbuje wody. Blachodachówka modułowa świetnie nadaje się do zastosowania niemal na każdym dachu. Sprawdza się także na wielospadowych dachach, które mają wiele skosów i załamań. Po zamontowaniu na dachu nie są zauważalne łączenia poszczególnych elementów.

Blacha modułowa — dlaczego warto ją wybrać?

Blachodachówka modułowa, jako metalowe pokrycie dachowe, cieszy się dość sporym zainteresowaniem, a to wszystko dzięki swoim zaletom. W dodatku przeważnie w hurtowniach jest ona dostępna od ręki.

Co więcej, blacha modułowa cechuje się tym, że jest wygodna w transporcie dzięki swoim niewielkim rozmiarom i małej wadze. To natomiast przekłada się na łatwość montażu tego pokrycia dachowego. Bardzo ważne jest to, że w porównaniu z innymi pokryciami, w przypadku blachodachówki modułowej, nie zostaje zbyt wiele odpadów po pracach związanych z wykonywaniem dachu. Można więc stwierdzić, iż blachodachówka modułowa jest produktem ekonomicznym pod wieloma względami.

Jak prawidłowo układać blachodachówkę modułową?

Montaż tego rodzaju pokrycia dachowego nie należy do skomplikowanych. Blachodachówkę modułową układa się na ruszcie przygotowanym z dwóch części — lat i antyłat. To własne w tym miejscu nakładana jest folia wstępnego krycia. Każdy arkusz wyposażony jest w specjalne zamki, które umożliwiają łatwe oraz skuteczne łączenie modułów. Ich dokładne dopasowanie jest najważniejszym czynnikiem prowadzącym do sukcesu. Układanie blachy modułowej może przypominać układanie puzzli. Co więcej, do takiego montażu niezbędne są dwie osoby — nie jest więc konieczne zatrudnianie firmy budowlanej. Warto także wspomnieć, iż blachodachówki nie można przycinać szlifierką kątową, gdyż może ona przyczynić się do uszkodzenia warstwy wierzchniej i powstania korozji.