Jakie są zalety garaży stalowych?

Trzymanie auta lub innego pojazdu pod gołym niebem nie jest zbyt dobrym pomysłem, zważywszy na zmienne warunki pogodowe panujące w naszym kraju. Zdecydowaniem lepszym rozwiązaniem jest jego przechowywanie w garażu stalowym, czyli tzw. blaszaku. Tego typu konstrukcję można postawić prawie wszędzie, np. obok domu czy na działce.

Projektowanie konstrukcji stalowych – niezwykle istotna dziedzina przemysłu

Firmy zajmujące się projektowaniem i montażem garażów stalowych oraz innych obiektów wykonanych z tego materiału (m.in. hal produkcyjnych i magazynowych, wiat rolniczych czy kurników) nie narzekają na brak zainteresowania ze strony klientów. Wynika to z faktu, że ich wyroby są z jednej strony mobilne (lekkie), z drugiej zaś niezwykle funkcjonalne. Projektowanie konstrukcji stalowych uwzględnia m.in. wykonanie ścian garaży z blachy trapezowej, połączonej solidnymi nitami. Obiekty te są zakotwiczane w podłożu za pomocą kołków rozporowych oraz kątowników, a ich wymiary dostosowuje się idealnie do potrzeb osoby zamawiającej (wysokość mieści się zazwyczaj w przedziale 2-3,8 m, szerokość – 2,8-5 m, natomiast długość – 4,5-9 m). Wiele z nich posiada też dodatkowe udogodnienia, choćby w postaci ocieplenia wewnętrznego (wypełnienie styropianowe lub wełna mineralna) czy systemu wentylacji. Jak zatem widzimy, projektowanie konstrukcji stalowych to wyjątkowo perspektywiczna branża.

Kluczowe atuty garaży wykonanych ze stali

Podstawową zaletą omawianych garaży jest ich niska cena (są znacznie tańsze od budynków murowanych) oraz niezwykle prosty montaż. Ponadto projektowanie konstrukcji stalowych pozwala na takie wykonanie garażu, aby był on wytrzymały i odznaczał się dobrymi właściwościami izolacyjnymi i antykorozyjnymi (blachy cynkowane ogniowo, jednostronnie albo obustronnie). Inne zalety to m.in.:

  • lekkość konstrukcji, a przez to jej duża mobilność (budowa segmentalna)
  • możliwość wykonania w różnorodnych rozmiarach i technikach
  • możliwość zaadaptowania jako miejsce o zupełnie innej funkcjonalności – np. magazyn, pomieszczenie gospodarcze, amatorski warsztat czy spiżarnia
  • dobre właściwości akustyczne (dzięki tynkowi akrylowemu)