Ciągłe awantury i kłótnie

Życie w małżeństwie to nie lada wyzwanie. Często nasze wyobrażenia dotyczące związku po pewnym czasie zderzają się z brutalną rzeczywistością. Przerasta nas codzienne, wcale nie tak kolorowe życie, obowiązki, wciąż rosnące wydatki. Pojawiają się kłótnie, które uprzykrzają życie całej rodzinie.

Jak reagują dzieci?

Często młodzi małżonkowie, którzy dopiero rozpoczynają wspólne życie, wyobrażają sobie, że będzie ono usłane różami. Na początku związku zwykle wygląda to jeszcze bardzo dobrze. Z czasem jednak wszelkie nasze marzenia i plany zostają skonfrontowane z szarą rzeczywistością. Często mówi się, że gdy pojawiają się dzieci, związek się umacnia. Niekiedy jednak okazuje się być zupełnie odwrotnie. Partnerzy stają się sfrustrowani, często brakuje pieniędzy na codzienne wydatki, dziecko choruje, a oni sami nie mogą znaleźć nawet chwili dla siebie. Kłótnie i awantury nasilają się. Cierpią oboje małżonkowie, ale zawsze w związkach, w których są obecne dzieci, to one najbardziej odczuwają negatywne skutki kryzysu małżeńskiego. Często wydaje nam się, że małe dzieci nie rozumieją jeszcze, że ich rodzice się kłócą. Nic bardziej mylnego. Wbrew pozorom dzieci, nawet te kilkuletnie, rozumieją bardzo wiele. Maluchy czują, że pomiędzy ich rodzicami wciąż pozostaje napięta atmosfera. Starsze dzieci często wciągane są w kłótnie małżeńskie. Zmuszone są niekiedy do zajęcia miejsca po którejś ze stron. Jest to oczywiście karygodna sytuacja, lecz dochodzi do niej wbrew pozorom bardzo często. Dzieci, które przeżywają w domu kryzys małżeński swoich rodziców, opuszczają się zwykle w nauce, a nawet popadają w stany depresyjne.

Jak rozwiązać problem?

Kryzys w związku to problem, który można rozwiązać na kilka sposobów. Jeśli mamy jeszcze nadzieje i chcemy ratować nasze małżeństwo, możemy zdecydować się na terapię. Często jednak małżonkowie nie są już w stanie porozumieć się i nie wyobrażają sobie dalszego wspólnego życia. Wówczas jedynym rozwiązaniem jest rozwód. Warto w takiej sytuacji poszukać dobrego prawnika, który pomoże w szybkim i możliwie najmniej bolesnym przeprowadzeniu sprawy rozwodowej. Jeśli przykładowo naszym miejscem zamieszkania jest Kraków, to wystarczy, że w wyszukiwarce internetowej wpiszemy hasło „adwokat rozwód Kraków”, a z pewnością otrzymamy wiele wyników, które pomogą nam wybrać odpowiedniego specjalistę.