Miejsce do przebierania niemowlaka powinno być doskonale zorganizowane. Ułatwi ono rodzicom wykonywanie codziennych obowiązków i pozwoli czuć się komfortowo maleństwu. Warto urządzić takie miejsce już kilka dni przed porodem. Co powinno znaleźć się w kąciku do przebierania niemowlaka?

Kocyk niemowlęcy oraz mata do przewijania

Możemy zdecydować się na zakup osobnego mebla, który zawsze będzie do naszej dyspozycji albo zaopatrzyć się jedynie w nakładkę na łóżeczko. Niezależnie od rodzaju naszego przewijaka musi on być wyposażony w specjalną folię lub ceratę, którą łatwo utrzymać w czystości. Aby dziecko czuło się komfortowo warto mieć pod ręką miękki i miły w dotyku kocyk niemowlęcy. Jest to ważne szczególnie w przypadku usztywnianych lub drewnianych przewijaków. Kocyk niemowlęcy powinien być wykonany z najlepszych gatunkowo tkanin, aby był w pełni bezpieczny dla delikatnej skóry małego dziecka.

Organizer oraz kosz

Przemyślany organizer może okazać się niezwykle praktyczny. Nierzadko gotowe przewijaki są już w niego wyposażone. Można jednak zaopatrzyć się w produkt zawieszany na łóżeczku. Znajdą się w nim ubranka — gdyby okazały się przydatne podczas przewijania oraz niezbędne kosmetyki. Kremy na podrażnienia czy odparzenia należy również zawsze mieć pod ręką. Profilaktycznie stosuje się też maści pod pieluszkę, które mają naturalny skład. Bardzo praktycznym elementem jest też kosz na zużyte pieluchy, gdyż jest tak skonstruowany, iż nie przepuszcza nieprzyjemnych zapachów.

Chusteczki nawilżane i pieluszki

Niezbędnym elementem każdego miejsca do przewijania niemowlaka są chusteczki nawilżane, przystosowane do delikatnej skóry. Alternatywą dla mokrych chusteczek jest  butelka z wodą oraz waciki. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które cenią ekologie i naturalny tryb życia. Do butelki można nalać ciepłej wody, co okaże się dużo przyjemniejsze dla malucha niż dotyk zimnej chusteczki. Przewijak powinien być wyposażony w pieluszki do których będziemy mieć łatwy dostęp — niezależnie czy są one jednorazowe, czy wielorazowego użytku.