Skuteczne i delikatne oczyszczanie skóry wrażliwej to niełatwe zadanie. Jest ona bowiem bardzo podatna na podrażnienia, o które nietrudno podczas wykonywania zabiegów na jej powierzchni. Aby uzyskać zamierzony efekt oczyszczenia i wygładzenia bez wywołania niekorzystnych reakcji skórnych należy dobrać odpowiedni peeling dedykowany cerze wrażliwej.

Skóra wrażliwa ze względu na słabą odporność na działanie czynników zewnętrznych jest skłonna do powstawania uszkodzeń oraz zaczerwienień i przez to wymaga specjalnego traktowania. Mimo to nie warto rezygnować z korzystnych właściwości, jakie niesie ze sobą peeling, ponieważ jest to skuteczna metoda usunięcia zrogowaciałego naskórka oraz pobudzenia skóry do produkcji nowych komórek. Zabieg z wykorzystaniem peelingu powinien być jednak odpowiednio dobrany do specyficznych potrzeb skóry wrażliwej. Wśród typów peelingów dostępnych w sklepach wyróżnia się peeling ziarnisty, peel-off oraz enzymatyczny.

Peeling ziarnisty o dużych drobinkach ścierających będzie zdecydowanie niekorzystnie oddziaływał na skórę wrażliwą, nadmiernie ją podrażniając. Warto jest więc wybierać taki peeling, który ma jak najmniejsze ziarenka, dzięki czemu złuszczanie będzie delikatne, martwe komórki zostaną usunięte, a skóra odżywiona, gładka i pełna blasku.

Peeling typu peel-off to produkt z wyglądu przypominający maseczkę, który po nałożeniu zasycha i ściąga skórę. Jego działanie opiera się na oczyszczeniu porów, odblokowaniu ujść gruczołów łojowych, dzięki czemu skóra zyskuje zdrowy wygląd, jest napięta i odświeżona. Zastosowanie takiego peelingu nie odbędzie się ze szkodą dla skóry wrażliwej, ponieważ jest on delikatny i nie oddziaływuje mechanicznie na jej powierzchnię. Zawartość pielęgnacyjnych składników naturalnych, jak minerały czy naturalne ekstrakty, dodatkowo odżywi skórę, która oprócz gładkości zostanie rozjaśniona i wyrówna swój koloryt.

Peeling enzymatyczny to najdelikatniejszy ze wszystkich tego typu kosmetyków. Zawiera on w sobie enzymy, które działają rozpuszczając martwe komórki naskórka. W efekcie jego użycia cera staje się gładka, a niedoskonałości, jak rozszerzone naczynka czy wypryski, mniej widoczne.

Dokonując wyboru peelingu do cery wrażliwej należy zwrócić uwagę na skład produktu. Im więcej chemicznych substancji, jak SLS, konserwanty, sztuczne barwniki czy zapachy, będzie do niego dodanych, tym większe ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej ze strony skóry. Najbardziej optymalne są więc peelingi zawierające naturalne składniki, które oprócz oczyszczenia dostarczą skórze niezbędnych substancji odżywczych.