Jak co roku w okresie przed feryjnym rodzice zastanawiają się jak zająć dzieci w tym czasie. Z każdym rokiem przybywa możliwości warto poznać przynajmniej część z nich.

W najprostszej sytuacji są rodzice dzieci mieszkających w miastach, bo tu oferta zajęć dla dzieci rośnie z każdym rokiem. Oczywiście nic nie stanowi przeszkody by dowieźć dziecko na takie zajęcia, jeśli mieszkasz pod miastem. Czy Warto? Zdecydowanie, bo interesujące zajęcia, które będą rozwijać pasje Twojego dziecka to najlepsza alternatywa dla kolonii czy obozów.

W organizację czasu wolnego podczas zimowej przerwy lekcyjnej doskonale wpisują się zarówno samorządowe placówki jak domy kultury i prywatne firmy, które prowadzą całoroczne zajęcia dla dzieci. Oba rozwiązania będą dobre, ale to nie miejsce jest kluczowym elementem. Najważniejszy jest program zajęć, który powinien nawiązywać do zainteresowań Twojego dziecka. Każda placówka taki program ogłasza już w momencie rozpoczęcia zapisów. Znaleźć w nim można przede wszystkim harmonogram planowanych wyjść z placówki. Kino, teatr czy zwiedzanie interesującego dla dzieci miejsca wprowadzają dużo urozmaicenia i czynią plan ferii bardziej interesującym. Do tego oczywiście zajęcia i warsztaty organizowane na miejscu. Jeżeli organizator ferii jest profesjonalistą zadba o to by takie warsztaty prowadzili ludzie, którzy są zawodowcami. Prawdziwy trener tańca, doświadczony aktor czy muzyk. Do tego dochodzą nowoczesne warsztaty z programowania, czy kreatywnego myślenia. Oczywiście mają one raczej formę zabawy niż szkolenia, ale już na tym etapie warto by dziecko odkrywało i rozwijało swoje pasje.

Jeżeli szukacie pomysłu na ferie dla swoich dzieci rozpocznijcie od internetu. To prosty i szybki sposób na weryfikację oferty lokalnych firm i ośrodków kultury. Dla przykładu wystarczy wpisać w Google ferie zimowe Łódź, Warszawa, czy Gdańsk, by móc przebierać w bieżących ofertach oraz zweryfikować to co działo się w Twoim mieście rok temu. Spiesz się, bo wszędzie liczba miejsc jest ograniczona!