Obowiązki domowe nie relaksują, nie przynoszą pieniędzy i nie sprawiają, że jesteśmy piękniejsze. Cóż, wydaje się, że nie przynoszą żadnych wymiernych korzyści. Trzeba jednak gotować, prać, prasować i sprzątać, żeby żyć. Można niektóre czynności usprawnić w prosty sposób.

Gotowanie na dwa dni

Jedno stanie przy garach dłuższe o jakieś 10 minut zamiast dwóch? To się może udać – wystarczy przygotowywać obiady na dwa dni. Mogą być to dania jednogarnkowe lub np. przygotowane mięso, do którego następnego dnia dołoży się tylko ziemniaki ryż czy warzywa. Mniej zmywania, mniej zastanawiania się co jutro na obiad. Trzeba tylko przypilnować, żeby domowe głodomory nie pochłonęły porcji na drugi dzień.

Prześcieradła z gumką i pościel z kory

Przy zakupie pościeli warto zastanowić się nad tą wykonaną z kory – nie trzeba jej prasować. Minusem jest tylko to, że potrafi odcisnąć się na twarzy. Prześcieradła z gumką łatwo się zakładają na materac, również raczej nie trzeba ich prasować i nie ściągają się z łóżka. Prześcieradła z gumką to doskonały wynalazek odpowiedzi na potrzeby pań domu.

Odkurzacz

Robot sprzątający to odkurzacz, który wykonuje pracę za nas. Wystarczy go naładować i włączyć, nic prostszego. Kosztuje trochę więcej niż zwykły odkurzacz i nadaje się raczej do dużych mieszań. Niektóre z nich mają również funkcję mycia podłogi. Odkurzona i umyta podłoga bez naszego udziału jest pięknym widokiem.

Zakupy na cały tydzień

Codzienne bieganie do sklepu i stanie w długich kolejkach zajmuje mnóstwo czasu. Watro poświęcić chwilę raz w tygodniu, zrobić listę, pójść na jedne, większe zakupy i mięć święty spokój przez cały tydzień. Dzięki temu zaoszczędzimy nie tylko czas, ale także pieniądze, które kilkukrotnie wydalibyśmy na nieplanowane wydatki.

Podział obowiązków między domowników

Nie jest powiedziane, że pani domu musi wszystkim zajmować się sama. Dawniej, kiedy kobiety były mniej aktywne zawodowo, ich głównym zajęciem było prowadzenie domu. Teraz kobiety realizują się zawodowo i nie ma powodu, żeby same zajmowały się domem. Mąż i dzieci mogą, a nawet powinni, mieć obowiązki i pomagać w pracach domowych.