Kiedy pojawiają się kłopoty, nie powinno zwlekać się z szukaniem pomocy. Często pomoc prawna wiąże się także z pomocą psychologiczną w związku z tym, że sprawy z jakimi trzeba się zmagać są skomplikowane i trudne. Gdzie szukać pomocy w razie kłopotów?

Sięgnij po telefon zaufania Niebieskiej Linii

Miejsce, w który na pewno nie zostaniemy sami z naszymi problemami, to telefon zaufania Niebieskiej Linii. Jeśli mamy kłopoty i potrzebujemy natychmiastowej pomocy i rozmowy, powinniśmy zadzwonić pod numer 116 123. Jest to tzw. telefon kryzysowy Niebieskiej Linii. Warto jest znać także inny numer z niebieskiej linii: 800 12 00 02. Jest on przeznaczony dla każdej ofiary przemocy w rodzinie. Dzwoniąc pod któryś z tych numerów z pewnością znajdziemy wsparcie psychologiczne, a profesjonaliści powiedzą nam, jakie kroki prawne powinniśmy podjąć, jeśli potrzebujemy takich informacji.

Wybierz się do punktu bezpłatnej pomocy prawnej

Od 1 stycznia 2019 roku w całej Polsce dostępnych jest ponad tysiąc punktów z darmową pomocą prawną. Dzięki temu, w razie kłopotów możemy sięgnąć po pomoc prawników, którzy nie oczekują za swoje usługi zapłaty. Jeśli mamy kłopoty w jakiejś konkretnej sprawie, można w wyszukiwarkę wpisać np. adwokat łódź sprawy karne, aby znaleźć prawnika, który zajmuje się akurat takimi sprawami. Jeśli jednak nie znajdziemy pod taką frazą żadnego prawnika, który zajmuje się naszą sprawą, można poszukać najbliższego punktu pomocy prawnej, a tam z całą pewnością otrzymamy poradę i pomoc. Warto pamiętać, że jeśli nie mamy pieniędzy, otrzymamy obrońcę z urzędu.

Pomoc psychologiczna online

Jeżeli nie chcemy korzystać z pomocy Niebieskiej Linii, możemy poszukać pomocy psychologicznej przez internet. Tutaj sprawa jest o tyle bardziej skomplikowana, że w Polsce strony tego typu nie są jeszcze zbyt popularne, ale zagraniczne strony na szczęście mają także opcję wybrania tzw. słuchacza, który mówi po polsku. Choć nie zawsze są to osoby wykształcone w kierunku psychologii, to wysłuchają nas. Pamiętajmy też o tym, że możemy iść do lekarza rodzinnego i poprosić o skierowanie do psychologa; wtedy jego usługa będzie nieodpłatna.